29.06.2015 – „CZY REŻYSERKA TO COŚ WIĘCEJ NIŻ POMIESZCZENIE?” – PANEL NA KOSZALIŃSKIM FESTIWALU DEBIUTÓW „MŁODZI I FILM”

 

koszalin

 

Stowarzyszenie Kobiet Filmowców we współpracy z Koszalińskim Festiwalem „Młodzi i Film” było organizatorem  panelu „Reżyserka w Polsce. Coś więcej niż pomieszczenie?”. Dyskusją tą chcemy zainicjować temat obecności kobiet w środowisku filmowym i wyjść poza budzący kontrowersje kontekst gender. Nasi goście starali się nie tylko zgłębić kwestię równouprawnienia w polskim kinie – padły niełatwe pytania: jak debiutuje się kobietom w rodzimej kinematografii, z jakimi problemami i nastawieniem środowiska muszą się mierzyć, czy płeć ma wpływ na budowanie pozycji zawodowej, możliwości rozwoju i określanie celów? Wreszcie, czy istnieje coś takiego jak świadomość płci w zawodzie reżysera i czy ma ona znaczenie w kształtowaniu dorobku i statusu?

W panelu udział wzięły Katarzyna Klimkiewicz, Maria Sadowska, Monika Talarczyk-Gubała, Agnieszka Wiśniewska, Anna Wydra. Dyskusję prowadziła Anna Serdiukow.

POWRÓT STRONA GŁÓWNA